BAKAN YARDIMCISI TÜFEKÇİ KULUDA
 Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun Tüfekci ve AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Konya'nın Kulu ilçesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi.

Tüfekci ve Ağralı ilk olarak Kulu Belediye Başkanı Ahmet Yıldız'ı makamında ziyaret etti.

Belediye Başkanı Dr.Ahmet Yıldz ın Kulunun su yoksulu olduğunu,sayın vekilimiz’inde çaba sarf ettiğini biliyoruz çok teşekkür ediyoruz dedi konu üzerine Bakan Yardımcısı Tüfekci, burada yaptığı konuşmada, bölgenin kurak bir bölge olduğunu hatırlattı.

Bir damla suyun bile hayati önem taşıdığını ifade eden Tüfekci, "Bölgenin kurak olmasından dolayı daha fazla suya ihtiyaç olduğu bir gerçektir. Kızılırmak üzerinde yeni bir baraj kurularak kış aylarında akan fazla su bu barajda toplanıp, bölgeye aktarılabilir. Bunun için hep birlikte bir çalışma başlatalım." dedi.

Daha sonra Tüfekci ve Ağralı, ilçe meydanında vatandaşlara fidan dağıttı.

Tüfekci, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, bakanlık olarak fidanlıklarda üretilen fidanların artık vatandaşlara ücretsiz dağıtıldığını belirtti.

Fidan alan ve diken herkese teşekkür eden Tüfekci, vatandaşlara daha fazla fidan dağıtılması için talimat verdi.

Konuşmaların ardından Ömeranlı Mahallesi Uzunkuyu mevkisindeki ormanlık alana giden heyet, burada öğrenciler ve vatandaşlarla birlikte fidan dikimi gerçekleştirdi.

 

 
BİZİ TAKİP EDİN