10 Ocak Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

Kulu Belediye Başkanı Dr.Ahmet Yıldız 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Yıldız, mesajında, gazeteciliğin mesai saati belli olmayan ve fedakarlık gerektiren bir meslek olduğunu belirtti.

Toplumun bilinçlenmesinde ve gerçeklerin öğrenilmesinde önemli bir role sahip olduğunu ifade eden Yıldız şunları kaydetti:

Basının taşıdığı önemin basın mensuplarının ahlak esasları çerçevesinde vazifelerini yerine getirmeleriyle anlam kazanmaktadır.En önemli örneklerinden olan 15 Temmuz hain darbe girişimidir. Bu alçak girişimde medya kuruluşlarımız,gazetecilerimiz,muhabirlerimiz hainlerin tüm engellemelerine rağmen devlet büyüklerimizin görüşlerini canlı yayınlar yoluyla halkımıza ulaştırarak ülkemiz için çok önemli görevler ifa etmiş, milletimizin bu hain girişimden haberdar edip meydanlarda toplanmasını sağlamıştır.Yapılan kahramanlıkları dünyaya duyurmuştur. Demokrasinin olmazsa olmaz olgularından birisi olan basın, kamu menfaatlerini de göz önünde bulundurarak görevini yerine getiren.Kurumlarla bireyler arasındaki veri akışını sağlayarak, demokrasinin korunması için önemli bir görev de üstlenmektedirler.

Bu nedenle basınımızın güzide mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum.10 Ocak gazeteciler gününü kutluyor,başarılarının devamını diliyorum.

 
BİZİ TAKİP EDİN